Kongresmeni wezwali Bidena do rozmów z Rosją

Prezydent Biden i premier Morawiecki w Warszawie
foto: wikipedia

Grupa kongresmenów wysłała do administracji prezydenta USA list z apelem o negocjacje z Rosja w sprawie uregulowania sytuacji na Ukrainie, Biały Dom go otrzymał-powiedział koordynator ds. komunikacji strategicznej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Do prezydenta Joe Bidena zwróciła sięgrupa członków Izby Reprezentantów. List został podpisany przez przedstawicieli liberalnego skrzydła w Partii Demokratycznej, w tym jamie Ruskin, Alexandria Ocasio-Cortez, Ilhan Omar, Corey Bush i Pramila Jaipal.

       Kirby podkreślił, że Biały Dom szanuje punkt widzenia kongresmenów i ich zaniepokojenie tym, co dzieje się na Ukrainie. Jednocześnie zauważył, że „negocjacje nie są możliwe bez udziału Kijowa, który nie jest jeszcze na nie gotowy. On (Zieliński, red.) nie uważa, że teraz jest czas na negocjowanie z panem Putinem. Szanujemy tę opinię” – powiedział Kirby.

       W ubiegłym tygodniu rosyjski przywódca powiedział, że reżim kijowski odmówił negocjacji, nadal ostrzeliwuje nowe rosyjskie terytoria za pomocą metod terrorystycznych. Kilka dni później, po wizycie w Kazachstanie, Putin podkreślił, że Kijów podjął decyzję zakazującą rozmów z Rosją, „o czym można tu wtedy mówić?».

za rusvesna.su/news/