Zniszczono pomnik Świętej Faustyny Patronki Miasta Łodzi

zdjęcie 1W nocy z piątku na sobotę (31 lipca – 1 sierpnia) nieznani wandale zniszczyli pomnik św. Faustyny Kowalskiej, który znajduje się przed naszym kościołem, w parku na Placu Niepodległości w Łodzi. Utrącono dłonie figurze Patronki Miasta.

 

 

Jak podaje policja, nie ujęto jeszcze osoby, która dokonała tego haniebnego czynu. Intensywne poszukiwania trwają.
Faustyna– Straty są duże. Jedną z dłoni Faustyny, można jeszcze uratować, drugą trzeba będzie odtworzyć w całości – powiedział ksiądz Wiesław Potakowski, proboszcz parafii św. Faustyny w Łodzi. – Mamy namacalny dowód „mowy nienawiści”, a nawet „czynów nienawiści” wobec Świętej, która przyniosła światu objawienie o Miłosierdziu Bożym.
Szczególnym bólem dla łodzian jest fakt, że Święta Siostra Faustyna urodziła się niedaleko Łodzi, a w naszym mieście pracowała, tu otrzymała objawienie Chrystusa, który wezwał Ją do wypełnienia Jego woli i wstąpienia do klasztoru, gdzie spisała otrzymane od Chrystusa wielkie wizje w „Dzienniczku”.
Dziedzictwo Świętej Siostry Faustyny jest naszym wspólnym dobrem, jest częścią dziedzictwa Kościoła Chrystusowego. Nie wolno nam pozwolić, by ktoś szargał nasze świętości! – apelował do wiernych ksiądz proboszcz. – Szczególnie przykrym jest fakt, że dokładnie 1 sierpnia, minęła kolejna już, 90 rocznica wstąpienia św. Faustyny do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Rocznica i dewastacja!
W najbliższych dniach, rozpoczną się prace nad odtworzeniem dłoni i powrotem pomnika do stanu poprzedniego.