Zaproszenie na Święto Eucharystii

EucharystiaZbliża się archidiecezjalne Święto Eucharystii. Będziemy je przeżywać w niedzielę 12 czerwca na pamiątkę niezapomnianej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbyła się w Łodzi dnia 13 czerwca 1987 r.

Następca św. Piotra przypomniał nam wtedy, że „człowiek potrzebuje Eucharystii, aby mógł żyć na wieki tym Życiem, które jest z Boga samego”. Jak w latach ubiegłych uroczystość rozpocznie procesja eucharystyczna, która wyruszy o godz. 10.00 z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Po jej zakończeniu, przy ołtarzu polowym odprawiona zostanie pontyfikalna Msza św. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Dominik Jaroslav Duka – Prymas Czech.
W drugiej części naszego świętowania na placu katedralnym o godz. 19:00, odbędzie się wieczór uwielbienia za dar Eucharystii, animowany przez łódzką grupę uwielbieniową.
Podczas tego spotkania swoim świadectwem podzieli się z uczestnikami ks. Krzysztof Dukielski – zastępca koordynatora generalnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Do udziału w uroczystości zapraszamy serdecznie kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie młodzież z parafialnych, dekanalnych i regionalnych grup Światowych Dni Młodzieży.

Archidiecezja Łódzka