Zapraszamy na XI Festyn Miłosierdzia Szlakiem Faustyny

Plakat-212x300Od 2006 roku organizujemy Festyn Miłosierdzia „Szlakiem Faustyny”. Festyn odbywa się zawsze w sobotę przed ustanowionym przez Św. Jana Pawła II Świętem Miłosierdzia Bożego.

W tym roku Festyn odbędzie się 2 kwietnia.
Rozpocznie się o godzinie 12.00

w parku Słowackiego w Łodzi występem zespołu muzycznego: Bernard Dornowskiex CZERWONE GITARY i Przyjaciele. Obecni będą przedstawiciele wspólnotyChemin Neuf i Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiejwspółorganizatorzy ŚDM.

W przeddzień 1050 rocznicy Chrztu Polski, w Roku Miłosierdzia, Dni Młodzieży i spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie. Będziemy się modlić, by Patronka Miasta i Święty Jan Paweł II byli dla Łodzian Orędownikami u Miłosiernego Boga.

Po występach muzycznych rozpocznie się druga część Festynu. Ok godz. 15.00 wszyscy uczestnicy  wyruszą w procesji ulicami miasta Łodzi „Drogą Faustyny” do Archikatedry Łódzkiej, by zawierzyć modlitwą Pasterza mieszkańców i miasto Miłosierdziu Bożemu. Na zakończenie zostaną rozdane uczestnikom Festynu chleby miłosierdzia przygotowane przez łódzkich piekarzy.

Festyn skierowany jest zarówno do mieszkańców miasta Łodzi i okolic. Z roku na rok uczestników Festynu przybywa coraz więcej co przyczynia się także do promocji naszego miasta. Patronat nad powyższym przedsięwzięciem objął ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, a także Pani Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi.

Serdecznie zapraszam na Festyn Miłosierdzia 2016 „Szlakiem Faustyny”, oraz 3 kwietnia na Sumę Odpustową, której o godz. 12.30 przewodniczył będzie Ks. Prałat Zygmunt Słomski z Gdańska.

PROBOSZCZ

Ks. prałat Wiesław Potakowski