Z Polski na cały świat! Koronka na lądach, morzach i w przestworzach!

KoronkaW Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia 2015 roku, rozpoczną pielgrzymowanie obrazy Jezusa Miłosiernego, drogą lądową, morską i lotniczą wśród załóg samolotów, statków morskich i pojazdów lądowych. W tym dniu odbędą się uroczyste Msze święte na których zostanie zainaugurowane to wydarzenie.

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” działający przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi wraz z ks. Zbigniewem Stefaniakiem, kapelanem lotniska im. Chopina w Warszawie, oraz o. Edwardem Praczem, Koordynatorem Regionalnego Apostolstwa Ludzi Morza dla Europy, zapraszają do niecodziennej inicjatywy pielgrzymowania obrazów Jezusa Miłosiernego (formatu A-4) drogą lądową, lotniczą i morską wśród załóg samolotów, statków morskich i pojazdów lądowych.

Tematem tej akcji jest „Koronka do Bożego Miłosierdzia na lądach, morzach i w przestworzach”.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia 2015 roku, odbędą się uroczyste Msze św. oraz okolicznościowe nabożeństwa połączone z koronką do Bożego Miłosierdzia, na których zostanie zainaugurowane to wydarzenie:

– Kaplica na Lotnisku im. Chopina w Warszawie , godz.11.00
– Kaplica na Lotnisku im. Władysława Reymonta w Łodzi , godz. 11.00
– Kaplica na Lotnisku Lublin, godz.15.00
– Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni, godz. 10.30
– Kaplice autostradowe w Polsce i w Niemczech,
-19 kwietnia 2015 r. na Jasnej Górze, godz. 12.00

Osoby, które będą przejmować obrazy Jezusa Miłosiernego, podejmą modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o potrzebne łaski dla powierzonych im pasażerów, o bezpieczną podróż, za mieszkańców mijanych miast i państw, za prześladowanych chrześcijan i pokój na świecie, a także o wierność Jezusowi i Jego Ewangelii.

Zapraszamy również wszystkich podróżujących różnymi środkami lokomocji do zabierania ze sobą małych obrazków Jezusa Miłosiernego i podejmowania modlitwy Koronką w łączności z pielgrzymującymi obrazami. Będą rozprowadzane okolicznościowe ulotki z obrazkiem Jezusa Miłosiernego.

Do tej modlitwy zapraszać będziemy także młodzież przybywającą na ŚDM w 2016 r.

Pielgrzymka obrazów nawiązuje do 80. rocznicy objawienia Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz 80. rocznicy pierwszego wystawienia obrazu Jezusa Miłosiernego do publicznej czci w Ostrej Bramie w Wilnie. Św. Faustyna tak opisuje to wydarzenie: „Kiedy został wystawiony ten obraz, ujrzałam żywy ruch ręki Jezusa, który zakreślił duży znak krzyża. W ten sam dzień wieczorem […] ujrzałam, jak ten obraz szedł ponad miastem, a miasto to było założone siatką i sieciami. Kiedy Pan Jezus przeszedł, przeciął wszystkie sieci…” (Dz. 416).

Opiekę duchową oraz patronat nad tą inicjatywą objął ksiądz biskup Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy białostocki. Patronat medialny – Redakcja Tygodnika „Niedziela”.

Uroczyste poświęcenie obrazów, które zostaną przekazane kierowcom, ludziom morza i pilotom, odbyło się 15 lutego 2015 r. w uroczystość ku czci bł. ks. Michała Sopoćki w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

Pielgrzymka obrazów, która będzie trwać do 20 listopada 2016 r., łączy się również z coroczną „Międzynarodową Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” w dniu 28 września 2015r. oraz pieszą pielgrzymką z Łodzi do Watykanu, która 12 kwietnia 2015 r. o godz. 15.00 wyruszy z Katedry łódzkiej.

 

Archidiecezja Łódzka