Wojsko zgubiło drona nad Tychami

dronWojskowi z Małopolski i Śląska szukają drona, z którym operator utracił kontakt nad Tychami. Armia ma problem z namierzeniem bezzałogowca. Poszukiwania maszyny trwają już drugi dzień, a w akcję zaangażowano wojsko i żandarmerię wojskową.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, do zdarzenia doszło 8 marca w godzinach popołudniowych podczas szkolenia wojskowego w Małopolsce. Żołnierze z krakowskiej jednostki NIL utracili łączność pomiędzy statkiem powietrznym a stacją kierowania. Wszystko wskazuje na to, że maszyna zboczyła z trasy zaplanowanego lotu. Analizując jej przebieg, udało się określić prawdopodobne położenie drona. Sygnalizator GPS ostatnie namiary zanotował w rejonie Tychów w okolicach Czułowa.

Poszukiwania trwają już drugi dzień. Nad odnalezieniem zagubionego sprzętu pracują żołnierze przy wsparciu śmigłowca i żandarmeria z województwa małopolskiego i śląskiego.

W komunikacie Dowództwa Generalnego nie podano rozmiarów i rodzaju maszyny. Tym samym nie potwierdzono informacji o zaginięciu maszyny typu MQ1 Predator, produkowanej w Stanach Zjednoczonych.

za onet.pl