W święto Bożego Narodzenia Patriarcha Cyryl wezwał mieszkańców Ukrainy do jedności

CyrylDzisiaj w Wigilię Bożego Narodzenia Patriarcha Cyryl w swoim przemówieniu bożonarodzeniowym zwrócił się z wezwaniem „do wszystkich dzieci wielonarodowościowej cerkwi prawosławnej” o „modlitwę w intencji jak najszybszego i całkowitego zakończenia konfliktu na Ukrainie oraz uzdrowienia zadanych ludziom przez wojnę ran”.

„Szczególne słowa chciałbym dziś skierować do mieszkańców Ukrainy. Bratobójcza konfrontacja, która toczy się na ziemi ukraińskiej, nie powinna dzielić dzieci cerkwi, siejąc w sercach nienawiść. Prawdziwy chrześcijanin nie może nienawidzić bliskich ani dalekich” — czytamy w komunikacie Patriarchy.

Patriarcha zwrócił się z wezwaniem „do wszystkich dzieci wielonarodowościowej cerkwi prawosławnej o modlitwę w intencji jak najszybszego i całkowitego zakończenia konfliktu na Ukrainie oraz uzdrowienia zadanych ludziom przez wojnę ran — zarówno duchowych, jak i cielesnych.

„Będziemy w świątyni i domu szczerze prosić o to Boga” — powiedział. Patriarcha Cyryl poprosił także o modlitwę w intencji chrześcijan cierpiących wskutek konfliktów zbrojnych na całym świecie i przypomniał słowa Chrystusa o konieczności „okazywania miłości wrogom naszym”. „Niech te słowa będą drogowskazem w życiu, niech złość i niechęć do innych nigdy nie znajdą miejsca w naszym sercu” — podsumował zwierzchnik Cerkwi Prawosławnej.

za pl.sputniknews.com