W obronie chrześcijan i dla jedności Kościoła Chrystusowego

FranciszekPutin1Audiencja w Watykanie zakończy środową wizytę Władimira Putina we Włoszech. Prezydent Rosji będzie w Mediolanie na światowej wystawie EXPO poświęconej wyżywieniu, a w Rzymie przyjęty zostanie przez Papieża Franciszka.

Watykan nie chce występować przeciwko Rosji w kwestii ukraińskiej, ponieważ Władimir Putin pozostaje dla Stolicy Apostolskiej niezmiennym i cennym partnerem w szeregu kwestiach – pisze gazeta Corriere della Sera.

Watykan dąży do niedopuszczenia do zimnej wojny między USA i Rosją — pisze włoska gazeta Corriere della Sera.

Periodyk podkreśla, że Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej uważnie zbadał i pozytywnie ocenił wywiad Władimira Putina dla gazety Corriere della Sera.

Gazeta podkreśla, że Władimir Putin pozostaje dla Stolicy Apostolskiej niezmiennym i cennym partnerem w kwestii walki z islamskim terroryzmem na Bliskim Wschodzie i poza jego granicami.

Dlatego, pisze gazeta, pomimo presji ze strony USA, kijowskiego i europejskich rządów, Watykan do tej pory odmawia wystąpienia przeciwko Rosji w kwestii ukraińskiej.

Zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej Arcybiskup Świętosław Szewczuk na próżno próbował przekonać Watykan, aby wystąpił przeciwko Putinowi – pisze Corriere della Sera.

Włoska gazeta podkreśla, że po drugiej stronie Atlantyku patrzy się na międzynarodową strategię Papieża Franciszka z mieszanym uczuciem zainteresowania i zdumienia. Amerykańska dyplomacja doradza Watykanowi, aby nie ufał Putinowi.

Jak pisze gazeta, USA zaniepokojone prawdopodobną propagandą Kremla doradzałyby Watykanowi „obawianie się Putina”. Jednak Papież z Argentyny zawsze trzymał się własnej ostrożnej i niezależnej strategii.

Watykan dąży do niedopuszczenia do tego, aby kolejna zimna wojna między USA i Rosją zablokowała odprężenie między światem katolickim i prawosławnym, do rozłamu prawosławia na pro- i antyrosyjski obóz i w ostatecznym rozrachunku do zimnej wojnie religijnej – pisze Corriere della Sera.

Audiencja, jakiej Ojciec Święty Franciszek udziela Prezydentowi Władimirowi Putinowi jest wspaniałym znakiem od Boga, że oto, na naszych oczach spełnia się zapowiedź Fatimy! Chrystus zwycięża zawsze! Szczęść Boże na to piękne dzieło!

za pl.sputniknews.com/r