W Kolonii odbyła się akcja protestacyjna po fali napaści seksualnych ze strony imigrantów

NiemkiKilkaset osób wyszło na ulice Kolonii na znak protestu przeciwko niezdolności władz w zapobieganiu w mieście masowym przestępstwom o charakterze seksualnym, które miały miejsce w noc sylwestrową i o które mieszkańcy oskarżają uchodźców.

Kilkaset osób zebrało się w Kolonii na znak protestu przeciwko pogorszeniu się sytuacji kryminalnej w mieście w związku z napływem dużej liczby uchodźców — podaje angielskojęzyczna strona RT.

Miejscowi mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko niezdolności niemieckich władz ingerowania i zapobiegania napaściom seksualnym, które miały miejsce w noc sylwestrową. Wielu ofiarom ukradziono torby, portfele oraz inne cenne rzeczy.

Wcześniej policja miasta poinformowała, że otrzymała około 90 wniosków od kobiet, które doświadczyły molestowania w sylwestra ze strony mężczyzn „o afrykańskim i arabskim wyglądzie”, prawdopodobnie uchodźców lub imigrantów.

Protestujący poruszyli pytanie, czym zajmowały się służby porządkowe podczas gdy w mieście doszło do tak masowych ataków.

Kobiety trzymały w rękach plakaty z napisem: „Gdzie jest Pani, Pani Merkel?” a także „Dziękujemy Pani, Pani Reker (prezydent Kolonii — red.). Niech Pani uzbroi Kolonię”.

Jak podkreślono, do tysiąca mężczyzn może być podejrzanych o to, co władze nazwały „przestępstwem w zupełnie innym wymiarze”. W chwili obecnej w sprawie napadów na kobiety w Kolonii zostało zatrzymanych trzech podejrzanych.

Prezydent Kolonii Henriette Reker oznajmiła, że podobne incydenty miały miejsce również w innych niemieckich miastach. „Słyszeliśmy, że miały miejsce w innych miastach. Oczywiście, nas to nie pociesza” — powiedziała.

Wcześniej minister sprawiedliwości i ochrony praw konsumentów Niemiec Heiko Maas oznajmił, że w przypadku ataków na kobiety w Kolonii przez mężczyzn o wyglądzie arabskim nie należy oskarżać wszystkich uchodźców.

„Nie można dopuścić, aby ktoś wykorzystał te ataki w celu dyskredytacji wszystkich uchodźców bez wyjątku. Jeśli wśród przestępców znajdowali się ubiegający się o azyl, nie oznacza to, że trzeba podejrzewać wszystkich uchodźców” — cytuje agencja TASS słowa Maasa.

za pl.sputniknews.com