Ukraińcy mają dość. Zbliża się bunt

UkrainaUkrainę czeka kolejna podwyżka taryf elektryczności. Od 1 września trzeba będzie płacić o 25-30 procent więcej – donosi narodowa komisja, w której gestii znajduje się regulacja państwowa w dziedzinach energetyki i usług komunalnych.

Podwyżki zaplanowane na wrzesień nie będą bynajmniej ostatnimi, następny etap wyznaczono na 1 marca 2017 roku. Ponadto, przygotowywana jest kolejna podwyżka taryf na zimną wodę, które mogą zwiększyć się o 50 procent.

Politolog Władimir Korniłow w audycji radia Sputnik podkreślił, że podwyżki taryf usług gospodarki komunalnej następują na tle znacznego spadku dochodów ludności.

„Wszystko to już powoduje, że ludzie odmawiają płacenia komornego według tych taryf po prostu z tego powodu, że nie mają na to pieniędzy. Proszę się zastanowić: w ciągu dwóch lat ceny gazu, na przykład, zwiększyły się aż 10-krotnie. Za każdym razem Ukraińcom obiecuje się, że jest to ostatnia podwyżka. Lecz mija kilka miesięcy, a ceny znów się podnoszą. Już wynikają konflikty — polegające na próbach wysiedlania zadłużonych ludzi, wyłączania wody czy prądu w całym domu. Oczywiście ludzie się oburzają, regularnie dochodzi do żywiołowych buntów. Jednakże do zorganizowania większego buntu potrzebna jest siła organizująca, której na Ukrainie w tej chwili brak” — powiedział Władimir Korniłow.

za pl.sputniknews.com