Tesla chce oficjalnie wejść na rosyjski rynek

Producent samochodów elektrycznych Tesla szuka w Moskwie i Petersburgu pomieszczeń na biura, salony i punkty serwisowe. Jak poinformowały media, przedsiębiorstwo zastanawia się nad otwarciem swoich punktów w dużych centrach handlowych w Moskwie i Petersburgu. Autostat pisze, że Tesla jest najbardziej popularną marką samochodów elektrycznych w Rosji (47% udziału w tym segmencie). W 2016 roku sprzedano 39 aut. Tesla nie ma oficjalnego przedstawicielstwa na rosyjskim rynku.

9 lutego poinformowano o terminie uruchomienia produkcji najtańszego samochodu elektrycznego Tesli, czyli Modelu 3. Amerykańskie przedsiębiorstwo ogłosiło, że w zakładach w Kalifornii produkcja zostanie wstrzymana na tydzień, by przygotować się do montażu tych pojazdów. Pierwsze samochody przypuszczalnie miały zejść z taśmy produkcyjnej 20 lutego.

Tesla Motors – amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące samochody elektryczne. W 2015 roku Tesla wyprzedziła innych producentów aut elektrycznych, sprzedając 50 tys. pojazdów na całym świecie. W przedsiębiorstwo zainwestowali założyciele Google Larry Page i Sergey Brin oraz współzałożyciel PayPal Elon Musk i szef eBay Jeff Skoll.

za pl.sputniknews.com