Teresa, Szemerluk, O Dniach Młodzieży nietypowo

205mW sprzedaży pojawiła się gra pt. „Campus Mundi” na temat Światowych Dniach Młodzieży. Oprócz funkcji typowo rozrywkowej jest swoistym przewodnikiem po idei, historii i najważniejszych elementach ŚDM.

Gra składa się z 64 kart ilustrujących fakty lub miejsca związane ze ŚDM. Zadaniem graczy jest kierowanie ruchem pielgrzymów, których należy łączyć w odpowiednie grupy, zgodnie z dynamicznie zmieniającymi się kryteriami. Żadnego znaczenia nie ma natomiast język, jakim posługują się gracze, gdyż gra jest opracowana w sposób nie wymagający komunikacji werbalnej pomiędzy graczami. Dzięki temu jest też propozycją dynamicznej zabawy integracyjnej dla wielonarodowej grupy gra czy. Jednorazowo może w nią grać od 2 do 8 osób, powyżej 8 roku życia. Autorami gry są doświadczeni projektanci gier planszowych: Karol Madaj (autor gier: 303, Kolejka i ZnajZnak) oraz Piotr Siłka (Kryptos, Pamiętne historie i Znikające ciasteczka).

Dochód ze sprzedaży gry przeznaczony jest na projekt Krajowego Biura ŚDM „Bilet dla Brata” oraz inicjatywę Dzieła Pomocy Ad Gentes „Bilet dla Brata z Afryki”, które umożliwią udział w ŚDM w Polsce w 2016 r. ubogim pielgrzymom. Grę można kupić składając zamówienie w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM oraz w oddziałach diecezjalnych i pod adresem: biuro@sdm.org.pl.