Soros obiecał Unii Europejskiej rychły rozpad

SorosAmerykański miliarder George Soros uważa, że po Brexicie rozpad bloku europejskiego jest praktycznie nie do uniknięcia. Swoje zdanie przedstawił w artykule opublikowanym w sobotę, 25 czerwca, na stronie Project Syndicate. Dziś katastroficzny scenariusz, którego wielu się obawiało, zmaterializował się, czyniąc rozpad Unii Europejskiej praktycznie nie do uniknięcia” – napisał.

Soros nie wie, jak w ostateczności odbije się na Wielkiej Brytanii wyjście z międzynarodowego tworu, ale jest przekonany, że w najbliższej albo w średniej perspektywie jej gospodarkę i ludność czeka wiele nieprzyjemności. „Wartość funta spadła do najniższego w ostatnich trzech dziesięcioleciach poziomu od razu po głosowaniu i najprawdopodobniej niestabilność na finansowych rynkach na całym świecie zostanie zachowana, dopóki będą trwać negocjacje o politycznym i ekonomicznym rozwodzie z Unią Europejską” – zauważył finansista.

Soros zasugerował, że Wielka Brytania może „nie przeżyć”. Przypomniał, że w Szkocji zabrzmiały wezwania do powtórnego referendum na temat niepodległości, a w Północnej Irlandii na temat przyłączenia do Irlandii.

za pl.sputniknews.com/