Skompromitowani: Kukiz, Komorowski i PKW

Komorowscy

Referendum skończyło się katastrofalną kompromitacją Pawła Kukiza, Bronisława Komorowskiego i Państwowej Komisji Wyborczej. Mało, że nie znamy nawet orientacyjnych wyników narodowego głosowania, to sędziowie z PKW nie byli w stanie podać choćby orientacyjnych danych o frekwencji.

Dokładnie o 22 w niedzielę zakończyło się głosowanie w ogólnopolskim referendum. Polacy wypowiadali się na temat wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, zmian zasad finansowania partii politycznych oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika. Aby referendum było wiążące, swoje głosy musiało oddać więcej niż 50 proc. obywateli.

Wyniki nie są znane, jednak z pobieżnych informacji przekazywanych z poszczególnych komisji referendalnych, wynika, iż referendum nie będzie wiążące, bo Polacy odrzucili całkowicie nieodpowiedzialne wyrzucenie w błoto ponad 100 ml zł, czym okazała się inicjatywa prezydenta Komorowskiego, który, przerażony wizją klęski wyborczej, ogłosił referendum zadając prostackie pytania będące wręcz obelgą dla Polaków.