Sienkiewicz wraca. Zajmie się programem PO

SiewnkiewiczBSkompromitowany treścią nagrać w restauracji „Sowa i przyjaciele”, były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz został szefem Instytutu Obywatelskiego, think tanku PO, informuje „Gazeta Wyborcza”.
Nie wiadomo, jak interpretować tę zaskakującą nominację, bo instytut jest zapleczem eksperckim partii. Sienkiewicz wspólnie z szefem doradców premier Ewy Kopacz Jackiem Rostowskim będzie pracował nad nowym programem Platformy. Być może będzie ten program instrukcją wprowadzania Polski w stan „państwa teoretycznego”, co zapowiedział Sienkiewicz u „Sowy i przyjaciół”.

Sienkiewicz odszedł z MSW w związku z aferą podsłuchową. Na ujawnionych przez „Wprost” nagraniach w rozmowie z szefem NBP Markiem Belką rozważał scenariusz pomocy NBP w sfinansowaniu deficytu budżetowego przed wyborami, tak by PiS nie doszedł do władzy.

– Propozycja od pani premier była dla mnie zaszczytem – powiedział w programie „Świat” na antenie TVN24 Biznes i Świat Sienkiewicz. – To jest szczególny rok dla PO, to jest rok, który będzie podsumowywać osiem lat rządów. Polska się niezwykle zmieniła przez ten okres. Cała sztuka polega na tym, by zacząć właściwie o tym mówić – wyjaśniał były szef MSW.

za wp.pl