Zjednoczona Lewica wycofuje się z wyborów!

SLDMiały być dwie Zjednoczone Lewice w wyborach parlamentarnych, będzie jedna. Jak podaje Radiowa Jedynka, Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica zrezygnował ze startu na kilka godzin przed upływem czasu, w którym można zgłaszać do PKW listy kandydatów.

Zjednoczona Lewica, komitet składający się z lewicowych partii SdPl, Wolność i Równość oraz Polska Lewica, konkurencyjny w stosunku do koalicji utworzonej przez SLD, Twój Ruch, PPS, UP i Zielonych.

ZjednLewicaPiotr Musiał, przewodniczący partii Wolność i Równość, wchodzący w skład komitetu, powiedział, że zamierza on wesprzeć siłą swoich głosów Platformę Obywatelską. Jego zdaniem, to jedyna możliwa decyzja wobec możliwości przejęcia władzy przez PiS. – Zagrożenie jest tak duże, że trzeba zebrać wszystkie zdroworozsądkowe siły i razem przeciw niemu wystąpić – powiedział Musiał.

Przewodniczący WiR przestrzega również przed głosowaniem na Zjednoczoną LewicęSLD+TR+PPS+UP+Zieloni. Według niego to „fasada, za którą kryje się szalupa ratunkowa dla Janusza Palikota, Leszka Millera i obecnych posłów SLD”, a niektórzy posłowie SLD są gotowi na zawarcie po wyborach koalicji z PiSem.

za onet.pl/r