SENSACJA: PiS przegrywa w Radomsku. Nowym prezydentem miasta został, według nieoficjalnych wyników, Jarosław Ferenc

RadomskoNa kandydata stowarzyszenia Razem dla Radomska zagłosowało 8676 osób – jego rywal Wiesław Kamiński z PiS-u dostał o ponad trzy i pół tysiąca głosów mniej. Kamiński jest wujkiem prezydenta Andrzeja Dudy.

Dla zwycięzcy drugiej tury tak duża przewaga była, co sam przyznawał, sporym zaskoczeniem. Jarosław Ferenc dziękował radomszczanom za poparcie i zapowiadał, że będzie ciężko pracował na to, by Radomsko zaczęło zmieniać się na lepsze.

Wujek Dudy – drugi na podium

Wiesław Kamiński, który po rezygnacji byłej prezydent miasta pełnił obowiązki prezydenta Radomska, przegrał z Ferencem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze. Prywatnie jest wujem prezydenta Andrzeja Dudy, wcześniej pracował w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, w którym był prezesem.

Przypomnijmy, premier Beata Szydło zarządziła przeprowadzenie wcześniejszych wyborów w Radomsku po tym, jak dotychczasowa prezydent miasta dostała się do sejmu i zrezygnowała z funkcji w radomszczańskim magistracie.

Radomszczanie głosowali wczoraj, od godziny 7 do 21, do dyspozycji mieli 24 obwodowe komisje wyborcze.

Jak informowali przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej, podczas całodniowego głosowania nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów. Uprawnionych do głosowania było blisko 39 tysięcy osób.

za onet.pl/(dp)