Rosja zablokowała Sorosa. Orban: odpowiedzialny za kryzys imigrancki

Orban-PutinRosjanie zablokowali na terenie swojego kraju działalność amerykańskiego finansisty i filantropa pochodzenia węgiersko-żydowskiego George’a Sorosa, którego Viktor Orban oskarżył o współodpowiedzialność za wywołanie kryzysu imigranckiego. Rosyjska prokuratura twierdzi, że organizacje współpracujące z Sorosem i jego Instytutem Otwartej Społeczności są niebezpieczne i szkodliwe. W związku z tym, zakazała Rosjanom angażowania się w projekty Sorosa. 

Open Society Foundation Sorosa popiera przybywanie do Europy uchodźców i wspiera wolontariuszy, którzy decydują się na pomoc przybyszom. Premier Węgier Viktor Orban uważa, że organizacje praw człowieka przyczyniły się do nadejścia setek tysięcy imigrantów. Jest przekonany, że za kryzys należy winić George’a Sorosa i jego OSF.

soros– Ta inwazja (imigrantów) jest z jednej strony kierowana przez biznes przemytniczy, a z drugiej strony wspierana przez aktywistów i organizacje praw człowieka. To osłabia państwa narodowe – mówił premier Węgier w rozmowie z radiem Kossuth – Zachodni sposób myślenia i cała ta sieć aktywistów najmocniej reprezentowana jest przez George’a Sorosa – mówił.

Premier Węgier przekonywał, że działania organizacji Sorosa osłabiają państwa narodowe. Aktywiści propagując idee społeczeństwa otwartego mają, według Orbana, zmieniać tradycyjny europejski styl życia. Pomoc imigrantom ma się łączyć z wspieraniem międzynarodowej sieci przemytników ludzi.

za wirtualna polonia.com/Pikio.pl/rt.com