Radio Zet: będzie kontrola 66 państwowych spółek

kaminskiPo wczorajszej dymisji ministra skarbu Dawida Jackiewicza służby specjalne rozpoczną kontrolę w 66 państwowych spółkach. O sprawie informuje Radio Zet.

 

Jak wynika z ustaleń reportera Radia ZET Romana Osicy, wczoraj koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński rozesłał stosowne pismo do siedmiu ministerstw. Minister chce informacji o wszystkich umowach zawartych przez spółki w latach 2015-2016.

Co szczególnie interesuje Kamińskiego? Są to wszystkie umowy zewnętrzne dotyczące doradztwa, usług marketingowych i prawniczych, bezpieczeństwa, dostaw sprzętu, a także ubezpieczeniowych i brokerskich. Ministrowie na spełnienie polecenia koordynatora służb specjalnych mają czas do 30 września.

***

No, więc mamy dowód, że historia powtarza się. Dawno, dawno temu – dokładnie, jakieś dziewięć lat temu – dowodem na sprawiedliwie i bezstronnie oczyszczanie szeregów Partii z obcych elementów był żywot niejakiego ministra Tomasza Lipca. Dokładnie 2 lipca 2007 Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pod zarzutem korupcji przy budowie Stadionu Narodowego dyrektorów Centralnego Ośrodka Sportu. I to w lipcu skończyła się kariera Lipca. Ponieważ przypadek ministra sportu pozwalał mówić: „oczyszczamy także własne szeregi”, co uzasadnia „czyszczenie” w ogóle, to teraz przyszedł czas na powtórkę. Minister Dawid Jackiewicz dostał ogromną władzę nad pieniądzem, którym karmiona jest zazwyczaj „armia zwycięzców”, no i karmił, za co właśnie wczoraj zaczął płacić własna karierą. Informacja o kontroli CBA w spółkach jest dobrą informacją dla gawiedzi. Ale pan ex minister i jego protegowani powinni chyba zaopatrzyć się w silne środki antydepresyjne.

za onet.pl/r