Prezydent Andrzej Duda o dymisji Chrzanowskiego

– Mamy dzisiaj publikacje medialne, twierdzenia, potrzebne jest wyjaśnienie sprawy, a żeby sprawę wyjaśniać, wszystkim potrzebne są dowody, mam nadzieję, że odpowiednie podmioty zajmą się ich zebraniem- powiedział prezydent, komentując dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

 

– To odpowiedzialna decyzja, dobrze, że Marek Chrzanowski ją podjął – powiedział prezydent Andrzej Dudadziś w TVP Info, odnosząc się do dymisji przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego. Potrzebne jest wyjaśnienie sprawy; potrzebne są dowody – podkreślił Duda.

Prezydent ocenił, że to dobrze, iż Chrzanowski złożył dymisję. Dodał, że to odpowiedzialna decyzja. – Mój przedstawiciel w KNFchciał podejmować słuszne działanie; też uważam, że w pierwszej kolejności powinny być chronione interesy zwykłych ludzi; wielokrotnie z nim rozmawiałem, także o sytuacji dwóch banków, których cała sprawa dotyczy – powiedział.

– Mamy dzisiaj publikacje medialne, twierdzenia, potrzebne jest wyjaśnienie sprawy, a żeby sprawę wyjaśniać, wszystkim potrzebne są dowody, mam nadzieję, że odpowiednie podmioty zajmą się ich zebraniem (…). Wtedy odpowiednie podmioty będą podejmować w tej sprawie odpowiednie decyzje – oświadczył prezydent.

„Problem nie pojawił się wczoraj”

Prezydent przyznał, że cała sytuacja związana z nagraniem Leszka Czarneckiego jest „trudna”. – Jest związana z dwoma bankami. Problem nie pojawił się wczoraj, występuje od dawna. Jestem o tym informowany przez mojego przedstawiciela i też się tej sprawie przyglądam – podkreślił Duda.

We wtorek południu Chrzanowski poinformował, że składa dymisję z funkcji przewodniczącego KNF. Premier Mateusz Morawiecki dymisję przyjął. Potem szef rządu spotkał się z ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro oraz szefami służb – ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, prokuratorem krajowym Bogdanem Święczkowskim, szefem CBA Ernestem Bejdą oraz zastępcą szefa ABW Norbertem Lobą.

za onet.pl