Polska jest bogata. Dajemy Ukraińcom 4 miliardy złotych!

DuaPoroszenkoPrezydent Ukrainy Petro Poroszenko po rozmowie z Andrzejem Dudą oświadczył dziennikarzom, że wynegocjował od Polski około 4 mld złotych pożyczki dla swojego kraju!

 

– Prezes Narodowego Banku Ukrainy, Valeria Gontareva prowadziła negocjacje z Prezesem Narodowego Banku Polskiego, Markiem Belką –  powiedział dziennikarzom Prezydent Ukrainy. – Doszli do porozumienia, na mocy którego pan Belka poinformował mnie o otwarciu linii kredytowej na sumę 4 miliardów złotych, czyli miliarda euro – oświadczył. Jak przekonywał Poroszenko, „bez wątpienia umocni to wymianę handlową pomiędzy Ukrainą i Polską”.

Zadziwia hojność polskich władz, bo stopień korupcji na Ukrainie odbiera całkowicie wiarygodność zapewnieniom, że kredyt spłacony będzie w całości. Wiele wskazywać może na to, że horrendalnie wysoka pożyczka spożytkowana będzie na uzbrojenie ukraińskich oddziałów i że w końcu zostanie umorzona.

Wtorkowa wizyta prezydenta Dudy rozpoczęła się od złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie Para Prezydencka złożyła symboliczny koszyk pod Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu 1932-1933, po czym udała się na zwiedzanie Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu. 14 grudnia wieczorem prezydent złożył wieńce na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni, gdzie spoczywają oficerowie, ofiary zbrodni katyńskiej. Był to pierwszy punkt wizyty.

Polski prezydent podkreślił podczas konferencji prasowej, że Ukraina jest wielkim strategicznym partnerem Polski. Zaznaczył też, że suwerenność i niepodległość Ukrainy stanowią dla Polski kwestie kluczowe, toteż nasz kraj uważnie śledzi, jak realizowane są porozumienia mińskie.

Prezydent Andrzej Duda, podobnie jak jego poprzednicy, nie uczcił pamięci Polaków pomordowanych bestialsko przez ukraińskich zbrodniarzy z OUN-UPA.

za wprost.pl/kresy.pl/r