Poseł Liroy-Marzec idzie na wojnę z Klubem Kukiz’15

Piotr Liroy-Marzec złożył pozew przeciwko Jarosławowi Porwichowi, wiceszefowi Klubu Kukiz’15. Sprawa dotyczy słów pozwanego o „czyścicielach kamienic, z którymi zadawać miał się poseł” – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

 

Liroy domaga się zamieszczenia przez pozwanego na większości najpopularniejszych portali oświadczenia z przeprosinami za naruszenie dóbr osobistych rapera. Dojść miało do niego „na skutek sporządzenia i upublicznienia oświadczenia Prezydium klubu poselskiego Kukiz’15 (…), które to zawierało nieprawdziwe, niesprawdzone oskarżenia o to, że współpracownikami posła (Liroya – red.) są czyściciele kamienic, osoby głęboko nieuczciwe, uwikłane w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie”.

Przeprosiny miałyby się również ukazać w trzech wiodących stacjach telewizyjnych przed ich wieczornymi programamiinformacyjnymi. Liroy domaga się także wpłaty przez Porwicha 10 tys. zł na cel charytatywny.

„Liroy zapewnia, że nikt z jego środowiska nie ma nic wspólnego z dziką reprywatyzacją, a zarzuty miały na celu zdyskredytowanie go w oczach wyborców” – czytamy w dzienniku.

Oświadczenie, do którego nawiązuje Liroy, zostało opublikowane 8 czerwca i miało usprawiedliwiać usunięcie Liroya z Kukiz’15. Tekstu dokumentu nie ma już na stronie Kukiz’15.

za onet.pl