PK: jest wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności senatora PO

Prokuratura Krajowa zamierza postawić senatorowi PO Maciejowi Grubskiemu cztery zarzuty. „Jeden związany z ujawnieniem znajomemu biznesmenowi tajnych informacji o wartym prawie 22 miliony złotych przetargu na sprzęt dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego, a pozostałe dotyczące złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych” – poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

 

Zarzuty to efekt postępowania wszczętego przez Prokuraturę Okręgową w grudniu 2013 roku. Chodzi o sprawę przyjęcia przez Grubskiego 91 tysięcy złotych łapówki. Polityk był wtedy wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej.

Zeznania świadków, rozmowy telefoniczne, a także maile wskazują, że Grubski przekroczył uprawnienia funkcjonariusza publicznego i zataił informacje na temat stanu majątku – w sumie o 105 tysięcy złotych – głosi komunikat.

„Dlatego Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, za pośrednictwem Prokuratora Generalnego, zwrócił się do Marszałka Senatu o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora Grubskiego do odpowiedzialności karnej” – czytamy.

za onet.pl