PiS zawiesiło w prawach członka klubu posła Dariusza Seligę

DariuszSeligaDariusz Seliga został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości – poinformowało w środę późnym wieczorem biuro prasowe partii. To reakcja na doniesienia portalu tvn24.pl dotyczące możliwych nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na broń.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o nieprawidłowościach, do jakich mogło dochodzić w łódzkiej KWP przy egzaminach i wydawaniu pozwoleń na broń. Policjanci mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania wymaganych egzaminów. W charakterze świadka zeznawał w tej sprawie minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. W przyszłym tygodniu na przesłuchanie wezwany został natomiast poseł PiS Dariusz Seliga. Jego rozmowy telefoniczne ze Zbigniewem K., naczelnikiem Wydziału Postępowań Administracyjnych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi- podobnie jak Cezarego Grabarczyka – zarejestrowało Biuro Spraw Wewnętrznych, o czym napisaliśmy w środę.

– Pan Dariusz Seliga nie pełni żadnej funkcji (w PiS – red.) – skomentował w „Faktach po Faktach” poseł PiS Witold Waszczykowski.

Jak dodał, dla Prawa i Sprawiedliwości doniesienia na temat Seligi „to nowość”. – Nasze standardy są jednak jednoznaczne. Co my możemy zrobić? Możemy jedynie usunąć z klubu, jeśli to się potwierdzi – podkreślił.

I niemal taka decyzja zapadła – w środę późnym wieczorem biuro prasowe PiS poinformowało, że Mariusz Błaszczak (szef klubu – red.) podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka posła Dariusza Seligi. Przewodniczący oczekuje szczegółowych wyjaśnień od parlamentarzysty „w sprawie sposobu uzyskania przez niego pozwolenia na broń palną”.

Jak czytamy w komunikacie, klub PiS wyraża nadzieję, że „w obliczu dużo bardziej poważnych wątpliwości co do postępowania posła PO, ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, premier Ewa Kopacz, przewodnicząca PO, wyciągnie wobec ministra odpowiednie konsekwencje, z dymisją włącznie”.

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk podał się do dymisji wczoraj późnym wieczorem.

za tvn24.pl