Oświadczenie ws. profanacji Krzyża Świętego w Zgierzu

krzyzWobec dokonanej 16 października profanacji Krzyża z kościoła farnego pw. św. Katarzyny w Zgierzu, wyrażamy nasze głębokie oburzenie tym czynem. Jako osoby, którym wartości katolickie zawsze były i są bliskie czujemy się głęboko dotknięci brakiem szacunku dla symboli naszej wiary.

 

 

Nie możemy nie zauważyć, że od pewnego czasu w naszym kraju środowiska skrajnie lewicowe przez swoją skrajnie antyklerykalną i antykatolicką retorykę, tworzą klimat przyzwolenia dla bluźnierstw przeciwko Bogu i znieważania katolików. Tym bardziej, że nie jest to pierwsze takie wydarzenie – przypomnijmy w tym miejscu, że 3 lata temu zdewastowano w Zgierzu szopkę bożonarodzeniową, a w sierpniu br. doszło w regionie łódzkim do ataków na pomniki świętych – św. Faustyny na łódzkim Placu Niepodległości i św. Jana Pawła II w Brzezinach. Również powtarzające się antykatolickie ekscesy niejakiego „Motyla” pozostają bez reakcji wymiaru sprawiedliwości. Środowiska skrajnie lewicowe, które kreują się na piewców tzw. tolerancji, jednocześnie dążą do odebrania praw katolikom, np. poprzez próby wyeliminowania nauki religii w szkołach.

Żądamy od organów państwa podjęcia stanowczych kroków w celu ukarania sprawców i realnej ochrony praw katolickiej większości społeczeństwa.

Prosimy również wszystkich o modlitwę wynagradzającą za zniewagę Krzyża Chrystusowego.

Kamil Klimczak, Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego

Jarosław Rokita, Przedstawiciel Ruchu Narodowo-Radykalnego Falanga

Jan Waliszewski, Ruch Narodowy

Mirosław Orzechowski, redaktor naczelny „Aspektu Polskiego”, Katolicki Klub im. św. Wojciecha

Waldemar Śliwkiewicz, Prezes łódzkiego koła Towarzystwa Czytelni Ludowych

Michał Owczarski, Fundacja Życie

Zgierz, 19 października 2015 r.