Orban: Węgry nigdy nie poprą sankcji wobec Polski

OrbanPremier Węgier Viktor Orban powiedział w piątek, że jego kraj nigdy nie poprze unijnych sankcji wobec Polski. – Unia Europejska nie powinna myśleć o wprowadzaniu jakichkolwiek sankcji przeciwko Polsce, bo to wymagałoby pełnej jednomyślności, a Węgry nigdy nie poprą żadnych sankcji przeciwko Polsce — oświadczył Orban w wywiadzie dla publicznego radia.

W środę w Niedzicy Orban spotkał się  z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa trwała kilka godzin.  Po jej zakończeniu nie poinformowano, czego dotyczyła, ani nie wydano żadnego komunikatu.

– Jeśli zajrzymy w nasze życiorysy, to widzimy, że szef polskiej partii rządzącej i ja jesteśmy swoistymi bojownikami o wolność. Jesteśmy więc starymi druhami. Dlatego cieszę się, że mogłem odwiedzić mojego kolegę – powiedział w czwartek węgierski premier.  Dodał, że Polska i Węgry będą zacieśniać współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

W ostatnich tygodniach rząd Beaty Szydło jest ostro krytykowany przez niektórych europejskich polityków. 13 stycznia Komisja Europejska ma omówić sytuację w Polsce.

za pl.sputniknews.com