Oliver Stone broni Janukowycza. „To surrealistyczne wypaczenie historii”

StoneJanukowZdobywca trzech Oscarów, słynny amerykański reżyser Oliver Stone spotkał się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Oliver Stone zamieścił w internecie zdjęcie z byłym prezydentem Ukrainy i sugeruje, że za wydarzeniami w Kijowie stała CIA.

Reżyser przedstawia alternatywną wersję wydarzeń na Majdanie. Stone pisze, że za zabójstwem „14 policjantów i 45 protestujących” stały „międzynarodowe elementy”. Sugeruje, że wydarzenia w Kijowe były sprowokowane przez osoby związane z CIA.

„Przeprowadziłem czterogodzinny wywiad z Wiktorem Janukowyczem na potrzeby mojego nowego anglojęzycznego filmu” – napisał na Facebooku Stone.

Stone pisze, że ustalenia z 21 lutego (z ministrami spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji – red.) okazały się „bezsensowne”, a Janukowycz został zmuszony do ucieczki przed „neonazistowskimi radykałami”.

„To historia brudna na wskroś. W tragicznym następstwie tego zamachu, Zachód utrzymuje narrację ‚Rosja na Krymie’, podczas, gdy tak naprawdę powinno się mówić ‚USA na Ukrainie’. Na Zachodzie nie ujawnia się prawdy. To surrealistyczne wypaczenie historii jak w przypadku propagandy Busha przed wojną w Iraku. Mam nadzieję, że prawda w końcu wyjdzie na jaw”. – napisał Stone.

Stone w listopadzie pinformował, że chce nakręcić film dokumentalny o Władimirze Putinie.

– Chciałbym zrobić dokument – powiedział Stone agencji RIA Nowosti. – Nie mamy w planach zrobienia filmu (fabularnego – red.) o Putinie. Chciałbym się z nim spotkać na rozmowę, bo prezentuje inny punkt widzenia, którego Amerykanie nie znają – stwierdził.

za tvn24.pl