Ojciec Święty Franciszek przyjmie 10 czerwca Władimira Putina

FranciszekPutinSłużby informacyjne Stolicy Apostolskiej poinformowały, że Papież Franciszek przyjmie 10 czerwca prezydenta Rosji Władimira Putina. Według rzecznika Watykanu księdza Federico Lombardiego do spotkania dojdzie w środę po południu.
Będzie to już piąta wizyta Putina w Watykanie. Jana Pawła II rosyjski prezydent odwiedził w 2000 i 2003 roku, a Benedykta XVI w 2007 r. Po raz pierwszy spotkał się z Ojcem Świętym Franciszkiem w listopadzie 2013 roku. Wtedy Papież zwrócił się z prośbą do Władimira Putina o zaangażowanie Rosji w zażegnanie narastającego gwałtownie zagrożenia wojna w Syrii.

Władimir Putin jest spodziewany na światowej wystawie Expo w Mediolanie; 10 czerwca (na dwa dni przed Świętem Rosji) ogłoszono tam Dniem Rosji. Spotka się też w Rzymie z nowym włoskim prezydentem Sergio Mattarellą.

Prezydent Władimir Putin, na prośbę Ojca Świętego Franciszka pomógł już raz w rozwiązaniu wojennego kryzysu w Syrii. Niech zastanowią się nad tym ludzie wojny z Polski; popierają konflikty wojenne w odległych krańcach świata, z którymi Polska nie ma nic wspólnego, a nie reagują na los chrześcijan w Północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Prezydent Putin daje przykład, jak zachować się w obliczu potrzeb Kościoła. Dziękujemy, Panie Prezydencie!

za pap/wp.pl/r