Oddajemy do rąk Czytelników najnowsze wydanie „Aspektu Polskiego”

Z radością oddajemy do rąk naszych wiernych Czytelników kolejne wydanie miesięcznika „Aspekt Polski” po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej rozlewającą się po Polsce epidemią. Pisząc w lutowym wydaniu o koronawirusie, który nie dotarł jeszcze wtedy do Polski zadawaliśmy pytanie: czy kończy się pewna epoka w naszym życiu? Wydanie otwiera tekst o 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

– Mija setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, największego z rodu Polaków, Świętego Papieża Jana Pawła II. Te wspaniałe urodziny przemknęły cicho pomiędzy opłotkami polskiej bytowości – zarazy, gwałtownych konfliktów politycznych, wyborów, pustych kościołów, zakazanych uroczystości, zamkniętych szkół, maseczek i rosnącego bezrobocia.

Z rocznicami często tak jest, że jak już przypadają, to wszyscy chociaż pamiętali o nich wczoraj, to jak przyjdą – sprawiają wrażenie zupełnie zaskoczonych, nieprzygotowanych. – pisze Mirosław Orzechowski w marcowo-majowym wydaniu „Aspektu Polskiego”, które właśnie oddaliśmy do rąk Czytelników. Piszemy też o różnych aspektach i skutkach epidemii koronawirusa w naszym życiu, o sprawach polskiej gospodarki, kultury i literaturze.

Zapraszamy do lektury! Aspekt Polski – do pobrania.