Obrona życia. Anna Sobecka chce opuścić klub poselski PiS

sobecka

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka napisała list do szefa MON, Antoniego Macierewicza w sprawie odrzucenia projektu ustawy „Stop aborcji” przez Sejm. Macierewicz bowiem odstąpienie PiS od projektu ustawy o całkowitym zakazie aborcji tłumaczył w Radiu Maryja jako sukces.

Antoni Macierewicz w felietonie na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam próbował wyjaśniać powody, dla których partyjna większość odrzuciła w Sejmie projekt „Stop aborcji”. Ten fakt oburzył posłankę PiS, Annę Sobecką, związaną ze środowiskiem Radia Maryja, która na łamach „Naszego Dziennika” opublikowała list otwarty skierowany do szefa MON, w obronie osób popierających obywatelski projekt ustawy w pełni chroniący życie w Polsce.

List poseł Anny Sobeckiej do Antoniego Macierewicza, szefa MON, wystosowany w obronie osób popierających obywatelski projekt ustawy w pełni chroniący życie w Polsce.

Szanowny Pan Antoni Macierewicz Minister Obrony Narodowej
Szanowny Panie Ministrze!

6 października br. to dzień, który niechlubnie zapisze się na kartach historii Polski jako ten, w którym zaprzepaszczono szansę obrony najbardziej bezbronnych, polskich nienarodzonych dzieci.
Co więcej, w tym kompromitującym dla Pana Ministra i części moich kolegów dniu nie skorzystał Pan Minister z prawa do milczenia. Wręcz przeciwnie. W cotygodniowym felietonie dla Telewizji Trwam próbował Pan Minister wybielić się, a nawet obrócił to haniebne wydarzenie w sukces. Imputował Pan Minister, że popieranie projektu zakazującego aborcji jest opowiedzeniem się przeciwko ochronie życia poczętego.
Do tej pory starałam się nie zabierać głosu w tej sprawie i nie krytykować osób, którym zabrakło odwagi, aby poprzeć ten projekt ustawy i opowiedzieć się za życiem, ale słowa Pana Ministra przelały czarę goryczy.
Wypowiedź Pana Ministra jest nie tylko niegodziwa i kłamliwa, ale to także policzek w twarz wymierzony blisko pół miliona obywatelom, którzy podpisali się pod projektem ustawy. Swoją wypowiedzią zlekceważył Pan Minister ponad 200 tys. osób, które szły w Marszach dla Życia, oraz kilkudziesięciu parlamentarzystów, którzy bronili nienarodzonych dzieci.
Z niedowierzaniem obejrzałam felieton Pana Ministra i zastanawiam się, czy jest jeszcze sens naszej wspólnej pracy w jednym klubie poselskim. Mając na uwadze powyższe, w imieniu tych wszystkich osób, które zaangażowały się w ochronę życia poczętego, oczekuję publicznych przeprosin od Pana Ministra.

Z poważaniem,
Anna Sobecka

***

Sejm odrzucił obywatelski projekt ws. całkowitej ochrony życia w Polsce. Stało się to za sprawą posłów Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu udział wzięło 428 posłów. Za odrzuceniem obywatelskiego projektu, i de facto za dalszym zabijaniem dzieci w Polsce, głosowało 352 posłów, przeciw było 58, wstrzymało się 18.
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka rekomendowała Sejmowi odrzucenie projektu. Wniosek w tej sprawie złożył poseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Czarnecki. Indywidualne decyzje poszczególnych posłów znajdziesz poniżej:

LISTA GŁOSUJĄCYCH W SPRAWIE OBRONY ŻYCIA DZIECI NIENARODZONYCH