Nowy pomysł Ewy Kopacz: PO partią centrolewicową?

KopaczPo przegranych wyborach prezydenckich premier Ewa Kopacz chce przyciągnąć do Platformy Obywatelskiej „lewicowe sieroty” – donosi „Gazeta Wyborcza”.
Platforma obawia się, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich może w konsekwencji doprowadzić do utraty władzy w jesiennych wyborach parlamentarnych.

By do tego nie dopuścić Ewa Kopacz, zamierza zmonopolizować polityczne centrum i lewicę.

W „Gazecie Wyborczej” znalazła się lista lewicowych polityków, którzy mogliby przejść do PO. To Wojciech Olejniczk, Ryszard Kalisz, Grzegorz Napieralski, a także Andrzej Rozenek – od Palikota!

Jak czytamy, Ewa Kopacz chce również włączyć do swojego obozu ekonomistę Ryszarda Petru, by nie dopuścić do powstania wolnorynkowej partii pod patronatem Leszka Balcerowicza.

– Jeżeli Komorowski, konserwatywny katolik, przegrywa wybory i nie ma poparcia kościelnych hierarchów, to znaczy, że nam się kurczy prawa strona, a na lewicy jest posucha. Miller jest skompromitowany, Palikot też. Możemy zagrać in vitro, może związkami partnerskimi, co przysporzy nam nowych wyborców – mówi gazecie anonimowy działacz PO.

* * *

Ważna informacja dla naiwniaków, którym marzyło się chrzczenie Platformy Obywatelskiej i flirtowanie z nią. Otóż politycy, którzy tworzyli kiedyś AWS, pod koniec kadencji ówczesnego parlamentu, kiedy odczuwali spadek poparcia, zorganizowali się w AWS-Prawica, pamiętacie? AWS-Prawica nie weszła do sejmu, mimo sprawowania władzy do ostatniego dnia :). Teraz, ci sami ludzie (!) prowadzą tę samą ekipę PO (primo voto: AWS) do PO-Lewica. Jak sądzicie, skończą tak jak AWS?

za onet/r