Nie żyje brat Benedykta XVI. Georg Ratzinger miał 96 lat

Nie żyje brat emerytowanego papieża Benedykta XVI – Georg Ratzinger. Duchowny miał 96 lat. W połowie czerwca, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, odwiedził go jego brat. To była pierwsza wizyta Benedykta XVI od czasu jego abdykacji.

W połowie czerwca stan Georga znacznie się pogorszył. Jego brat opuścił wtedy Watykan i po raz pierwszy od abdykacji w 2013 roku udał się do ojczystych Niemiec, do Monachium. Przebywał tam o 18 do 22 czerwca.

Georg Ratzinger także był księdzem. Razem z bratem Josephem przyjęli święcenia kapłańskie tego samego dnia – 29 czerwca 1951 roku w katedrze w bawarskiej Fryzyndze. Mieli także siostrę Marię, która niestety zmarła w 1991 roku.

Ksiądz Georg często odwiedzał swojego brata w Watykanie. Robił to co roku, nawet po tym jak Benedykt XVI abdykował. W tym roku nie przyjechał ze względu na epidemię koronawirusa i pogarszający się stan zdrowia. 

Bracia całe życie byli w bardzo zażyłych stosunkach. Często spędzali ze sobą wakacje i święta. Mieli także specjalny telefon, służący tylko do ich prywatnych rozmów. Ksiądz Georg starał się pozostać aktywnym do końca życia, osoby, które go znały, wspominają go jako bardzo ciepłą i pozytywną postać.

za Aldona Brauła