Netanjahu: Hitler nie chciał zagłady Żydów, ale namówił go palestyński mufti Jerozolimy

NetanjahuPremier Izraela Benjamin Netanjahu zaszokował opinię publiczną stwierdzając, że pierwotnie Adolf Hitler nie chciał eksterminować Żydów, ale został do tego namówiony przez palestyńskiego muftiego Jerozolimy.Kontrowersyjne słowa, przytaczane przez izraelskie media, padły na 37. Światowym Kongresie Syjonistycznym w Jerozolimie. Przemawiając do delegatów Netanjahu oświadczył, że początkowo Hitler chciał jedynie wysiedlić Żydów, ale zmienił zdanie pod wpływem wielkiego muftiego Jerozolimy Al-Hadżdża Muhammada Amina al-Husajniego.

Al-Husajni, ówczesny palestyński nacjonalista i polityczny przywódca ruchu muzułmańskiego w Brytyjskim Mandacie Palestyny, miał przekonać do tego kanclerza III Rzeszy podczas swojego pobytu w Berlinie w 1941 roku.

– Hitler nie chciał w tym czasie eksterminować Żydów, chciał ich wydalić. Ale Hadżdż Amin al-Husajni udał się do Hitlera i powiedział: „Jeśli ich wypędzisz, wszyscy przyjadą tutaj (do Palestyny – przyp. red.). „Więc co powinienem z nimi zrobić?” – zapytał (Hitler). Odpowiedział: „Spalić ich” – cytuje dokładną wypowiedź Netanjahu serwis internetowy dziennika „Jerusalem Post”.

Oburzające słowa Netanjahu padły w czasie, gdy przez Jerozolimę i Autonomię Palestyńską przetacza się fala żydowskiej przemocy. Wśród Palestyńczyków narasta agresja z powodu podejmowanych przez Żydów prób zbliżania się do jednego z najświętszych miejsc islamu – meczetu Al-Aksa. Niektórzy wskazują na groźbę wybuchu trzeciej intifady, czyli palestyńskiego powstania.

***

A my się denerwujemy, że Gross albo niejaka Tokarczuk wypisują i wygadują brednie o Polakach, że zakłamują historię i robią z nas zbrodniarzy. A to jest źródło „prawdy”, które tętni życiem, bije nieprzerwanie i nadaje ton „nowej historii świata”. Za 10 lat dowiemy się, że to Polacy napadli na słynących z umiłowania pokoju, Niemców, których wcześniej zmusiliśmy do napisania „ustaw norymberskich”. Bo o tym, że to my budowaliśmy obozy koncentracyjne i krematoria, to wiedzą już wszyscy.

za wp.pl/r