Nagrali go w metrze. Porzucił plecak przed wybuchem

Zamach w metrze w Petersburgu był szokiem nie tylko dla Rosjan, ale i dla wszystkich ludzi na świecie. Znów zginęły niewinne osoby z powodu fanatyzmu. Trudno jeszcze przesądzać o tym, kto dokładnie stoi za zamachem w Petersburgu. Jedni twierdzą, że mogą to być bojownicy kaukascy np. z Czeczeni, którym marzy się stworzenie kalifatu. Inni podkreślają, że Rosja ma dziś mocno na pieńku z terrorystami z ISIS, bo przecież prowadzi akcje militarne w Syrii w obronie żyjących tam chrześcijan. Jeszcze inni przypominają, że trwa wojna w Donbasie. Tymczasem rosyjskie media już wskazują, kto konkretnie mógł być wykonawcą zamachu. Telewizja REN TV opublikowała kadr z nagrania z monitoringu. Widać na nim mężczyznę z brodą i w charakterystycznym kapeluszu.

Na kadrze z nagrania kamer monitoringu opublikowanym przez rosyjskie media widać szczupłego, ubranego na czarno mężczyznę, który ma gęstą brodę i kapelusz. Śledczy nie wykluczają, że mężczyzna celowo przybrał taki wygląd, by w ten sposób zmylić śledztwo.

       

Po wybuchu w metrze w Petersburgu pojawiają się pytania na temat zagrożenia atakami terrorystycznymi w innych państwach. W ataku na petersburskie metro zginęło co najmniej 11 osób, a około 50 zostało rannych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął śledztwo dotyczące aktu terrorystycznego.

Wybuch w metrze w Petersburgu. Są ofiary

Wybuch w metrze w Petersburgu. Są ofiarysptnkne.ws/dYzV#Sputnik #wybuch #Petersburg

Opublikowany przez Sputnik Polska na 3 kwietnia 2017

Na nagraniu z innej kamery monitoringu możemy zobaczyć tego samego człowieka znajdującego się na placu przed metrem. Przez kilka minut stał w jednym miejscu bez ruchu, po czym skierował się do drzwi dworca. Jak mówią świadkowie, mężczyzna miał ze sobą plecak, który porzucił w metrze zanim uciekł. Trwają poszukiwania terrorysty.

za fakt.pl/pap/pl.sputniknews.com/