Mieszkańcy Calais utworzyli milicję. Wojna z imigrantami coraz bliżej

CalaisMieszkańcy przez długi czas bali się wychodzić z domów – policja nie daje sobie rady a władze nie chcą wysłać wojska w rejony Calais. Teraz zdeterminowani mieszkańcy stracili cierpliwość i stworzyli własną milicję, która ma bronić ich dobytku.

W świetle prawa milicja uzbrojona stworzona przez obywateli jest nielegalna – mieszkańcy nie przejmują się tym. Jak tłumaczą – policja nie potrafi zagwarantować im bezpieczeństwa i chronić ich dobytku.

Nielegalni imigranci z początku próbowali włamywać się tylko do ciężarówek, policja doraźnie interweniowała używając gazu pieprzowego. Kolejnym krokiem były ataki na ciężarówki – reakcja władz zerowa. Teraz gdy wiedzą, że im wszystko wolno atakują również samochody osobowe, rysują karoserie, wybijają szyby.
Calais-northern-France„Musiałem zawieźć moje dzieci na ostry dyżur, bo zraniła je rozpryskująca się szyba samochodu. Mam tego dość! Dajemy uchodźcom schronienie, a oni wypowiadają nam wojnę! My, Francuzi przestajemy się czuć u siebie!” – oburza się jeden z mieszkańców.

Takich podobnych wpisów na fanpage Les Calaisiens en Colère jest bardzo wiele. Mieszkańcy przesyłają także wiele filmów i informują innych o zagrożeniach w Calais.

Francuska policja podejrzewa, że część migrantów to weterani wcześniejszych walk z grecką policją. Migrantom pomagają też lewacy oraz anarchiści z „Black Block”, znani z brutalnych metod walki.

za http://ndie.pl/wirtualnapolonia.pl