Marsz dla Życia i Rodziny w Łodzi

MarszPlakatMarsz dla Życia i Rodziny w Łodzi w 2016 roku odbędzie się w niedzielę 15 maja. Marsz w najbliższą niedzielę, rusza z placu Wolności w Łodzi i kończy się festynem w Parku na Zdrowiu. „W marszu nie idą dewotki i moherowe berety, ale młodzi ludzie z wózkami” – mówi Michał Owczarski z fundacji Życie, organizujący Marsz dla Życia i Rodziny w Łodzi.
„Doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że najwięcej jest młodych małżeństw z wózkami – podkreśla Owczarski. – My spotykamy się z opinią naszych oponentów, że będą maszerowały dewotki, babcie, moherowe berety – ale średnia wieku jest koło 30-tki. Do udziału szczególnie zachęcamy młode małżeństwa, ale nie ograniczamy.”

Michał Owczarski podkreśla, że marsz jest potrzebny, jako wyraz sprzeciwu wobec zagrożeń dla tradycyjnej rodziny.

„Jesteśmy w takim momencie rozwoju cywilizacji, że są pewne zagrożenia dla rodziny – mówi. – Takie marsze są organizowane w innych miastach w Europie, na świecie… Byliśmy świadkami takich marszów we Francji, gdzie były zamieszki. U nas na szczęście do czegoś takiego nie dochodzi – dlatego warto cały czas być czujnym.”

Marsz dla życia i rodziny to także manifestacja obrony prawa do życia osób niepełnosprawnych – podkreśla Michał Owczarski.

„Niepełnosprawni czy dzieci z zespołem Downa – to jest problem eliminowania ich w aborcji. Ta przesłanka o możliwości zabijania ich ze względu na trwałe uszkodzenie – jak zespół Downa? My ich zapraszamy, te osoby przychodzą i my widzimy, że to są fajni ludzie. Można z nimi porozmawiać, uścisnąć dłoń, też potrafią przemaszerować. Są wartością dla naszej wspólnoty”.

Marsz

W Łodzi Marsz dla życia i Rodziny odbywa się po raz szósty. Uczestnicy marszu w niedzielę, 15 maja o 14:30 ruszają z placu Wolności. Wcześniej, o 13:15 w kościele Zesłania Ducha Świętego u zbiegu placu Wolności i Piotrkowskiej odprawiona zostanie msza święta. Trasa marszu liczy nieco ponad 3 km. Kończy się w Parku na Zdrowiu, gdzie od 16:00 organizowany jest rodzinny festyn w ramach Łódzkich Dni Rodziny. Łódzki marsz współorganizowany jest przez Fundację Życie, Stowarzyszenie Civitas Christiana i Centrum Służby Rodzinie.

***

Marsz dla Życia i Rodziny 2016
Termin marszu: 15 maja 2016 (niedziela) godzina 14:30

Miejsce rozpoczęcia i trasa przemarszu: Zaczynamy na ul. Piotrkowskiej 2 przed kościołem pw. Zasłania Ducha Świętego, idziemy ul. Piotrkowską, ul. Zachodnią, ul. 1-Maja do Parku na Zdrowiu, gdzie będziemy wspólnie świętować podczas rodzinnego pikniku.
Wszelkie niezbędne działania administracyjne i logistyczne finansujemy z własnych środków, nie mamy finansowego wsparcia z Urzędu Miasta ani z Kurii. Aby uzyskać zamierzony efekt radosnej manifestacji z zebranych pieniędzy opłacimy obsługę nagłośnienia i orkiestrę, która podobnie jak w latach poprzednich, przejdzie na czele Marszu, zakupimy kolorowe balony oraz marszowe wiatraczki, które co roku sprawiają największą radość dzieciom. Nie mamy wsparcia żadnej instytucji, to nasza wspólna obywatelska inicjatywa!
Prosząc o kolejne wpłaty informujemy, że dziękujemy codziennie naszym donatorom na Facebook’u!
Planowane wydatki:
– orkiestra swingowa – 2000 zł
– obsługa techniczna nagłośnienia – 1000 zł
– balony – 150 zł
– gadżety – 300 zł
– wiatraczki – 250 zł
– chorągiewki – 0 zł — mamy duży zapas z ubiegłego roku
– transparenty – 300 zł — dobry zapas z poprzednich lat, ale zamówimy kilka nowych
– dystrybucja plakatów – 800 zł — przedszkola, szkoły
Potrzebujemy 4800 zł
Każde ofiarowane 10, 20, 50 albo 100 złotych, ma dla nas ogromne znaczenie.
Proszę o wpłatę wszystkich, którzy zechcą współfinansować tegoroczną promocję wartości życia i tradycyjnej rodziny.
Fundacja Życie, ul. Piotrkowska 67, 90-422 Łódź
mBank 85 1140 2017 0000 4902 1300 4925
Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję! Jestem przekonany i głęboko wierzę, że razem możemy uczynić nasze miasto miejscem naprawdę przyjaznym rodzinom, miejscem godnego życia wszystkich ludzi!

Kontakt:
Michał Owczarski
michal@zycie.lodz.pl
+48 601 05 02 08