Macierewicz: Polska gotowa udzielać Ukrainie dalszego wsparcia

MacierewiczSzef MON Antoni Macierewicz spotkał się w kwaterze głównej NATO ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, Stepanem Połtorakiem. Zapewnił go, że Polska jest gotowa udzielać Ukrainie dalszego wsparcia i podkreślił potrzebę większej kooperacji. Ukraińcy nagrodzili z kolei medalem polskiego ambasadora przy NATO za wsparcie udzielane ukraińskim siłom zbrojnym.

W kwaterze głównej NATO w Brukseli doszło do spotkania ministra obrony Antoniego Macierewicza z jego ukraińskim odpowiednikiem, Stepanem Połtorakiem. Według relacji ukraińskiej, obie strony zgodziły się, by wspólnie opracować algorytm walki z wojną hybrydową. Macierwicz zapewnił również ukraińskiego ministra, że Polska jest gotowa udzielać Ukrainie dalszego wsparcia. Podkreślił również potrzebę większej kooperacji.

W trakcie spotkania Macierewicz i Połtorak dyskutowali także nad kwestią dalszych wspólnych działań ws. wspólnej, wielonarodowej brygady LITPOLUKRBRIG. Omówiono również wspólne, polsko-ukraińskie szkolenia, które mają jesienią odbyć się w specjalnym centrum w rejonie Lwowa.

Ukraińcy poinformowali, że na końcu spotkania Połtorak odznaczył Stałego Ambasadora Polski przy NATO, Jacka Najdera, medalem „Za wsparcie dla Sił Zbrojnych Ukrainy”. „Odznaczenie to jest wyrazem uznania dla Jacka Najdera za jego znaczący wkład w rozwój współpracy w zakresie obronności w ramach trójkąta Ukraina-Polska-NATO” – poinformowała służba prasowa ukraińskiego MON.

za 112.ua/kresy.pl