Kukiz ma mieszkanie w Warszawie, a płacimy mu za hotel sejmowy

Paweł Kukiz (54 l.), czyli najgłośniejszy krytyk politycznych przywilejów, od siedmiu lat ma mieszkanie w Warszawie! Ale korzysta z zakwaterowania w sejmowym hotelu, za który płacą podatnicy! Tymczasem przepisy mówią, że z noclegów w Nowym Domu Poselskim mogą korzystać parlamentarzyści, którzy nie posiadają lokum w stolicy!

Z przepisów, które nam przysłała Kancelaria Sejmu, wynika jasno, że poseł, który nie ma stałego zameldowania w Warszawie ani nie posiada praw do mieszkania na terenie stolicy, może albo skorzystać z noclegu w hotelu sejmowym, albo otrzymać 2,2 tys. zł na wynajęcie mieszkania w Warszawie. – Poseł Paweł Kukiz od początku VIII kadencji Sejmu korzysta z możliwości zakwaterowania w Domu Poselskim – informuje nas sejmowe biuro prasowe. Tymczasem, jak wczoraj ujawniliśmy, Kukiz od siedmiu lat jest właścicielem mieszkania na warszawskim Mokotowie!

Kiedy pytamy go o zamieszkiwanie w sejmowym hotelu, nie ma sobie nic do zarzucenia. – W mieszkaniu na Mokotowie mieszka teraz moja córka z narzeczonym. Mamy we trójkę mieszkać? Mam przyjeżdżać do mieszkania i mieszkać w jednym pokoju? No na litość boską… – mówi nam polityk, który od wielu miesięcy wytyka innym korzystanie z przywilejów! A płacimy za jego noclegi słono! Miesięczny ryczałt na zakwaterowanie w sejmowym hotelu wynosi do 2200 zł bądź 72 zł za dobę hotelową. Wczoraj zapytaliśmy Kancelarię Sejmu, jak to możliwe, że opłacają Kukizowi hotel z pieniędzy podatników. Do zamknięcia tego wydania nie dostaliśmy odpowiedzi.

Przypomnijmy, że Paweł Kukiz kupił w stolicy mieszkanie z 90-procentową bonifikatą za 25 tys. zł. W tym lokalu komunalnym przez wiele lat mieszkała jego babcia, mama, a on sam od połowy lat 80. był w nim zameldowany. Bonifikatę mu przyznano, bowiem w latach 1993-2003 był najemcą mieszkania. Urzędnikom nie przeszkodził fakt, iż Kukiz był w mieszkaniu rzadko widywany, a jego potrzeby mieszkaniowe były spełnione w innym miejscu, w Łosiowie pod Opolem. Wybudował tam okazałą willę wycenianą dzisiaj na 1,5 mln zł. Z kolei wartość swojego mieszkania na Mokot owie oszacował na ok. 350 tys. zł.

za se.pl