Ks. Abp Marek Jędraszewski: zahamować zwrot w lewo

AbpJedrasz– Jestem przekonany, że nowy prezydent zahamuje legislacyjny zwrot w lewo – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Metropolita Łódzki w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” zwraca uwagę na nadzieje, jakie obudziły się w Narodzie po wyborach wygranych przez Andrzeja Dudę.

Jego zdaniem Andrzej Duda rozumie na jakich zasadach powinno opierać się rządzenie Rzeczpospolitą: bez myślenia o instytucjach budowanych na prawie naturalnym, nie ma mowy o dobrej przyszłości Ojczyzny.

Ks. Arcybiskup Jędraszewski krytycznie odnosi się do dotychczasowego obozu rządzącego. Podkreśla, że partia, która popierała dotychczasowego prezydenta, odcina się od elementów konserwatywnych, od inspiracji chrześcijańskich w swoim programie politycznym.

W tym kontekście Metropolita wyraża obawę, że do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta może nastąpić przyspieszenie, jeśli chodzi o różnego rodzaju akty prawne zmierzające do degradacji rodziny, małżeństwa czy wtłaczanie ideologii gender pod różnymi postaciami.

DudaCzestochowa– Jestem głęboko przekonany, że o tym pan prezydent elekt doskonale wie. Jest osobą, która nie negowała swych związków z oficjalnym nauczaniem Kościoła dotyczącym małżeństwa i rodziny. Jego wizyta na Jasnej Górze dzień po wygranych wyborach jest tego doskonałym potwierdzeniem – dodaje ks. Abp Jędraszewski.

za NaszDziennik/r