Kompromitująca decyzja MSZ! „Nocne Wilki” nie wjadą do Polski

NocneWilkiPolskie MSZ podjęło decyzję o niewpuszczeniu do Polski 19 rosyjskich motocyklistów nazywających się „Nocnymi Wilkami”. Oświadczenie w tej sprawie MSZ przekazało już ambasadzie rosyjskiej.  Ta decyzja całkowicie kompromituje rząd Ewy Kopacz i wykazuje całkowitą jego bezradność.
Podobny do rajdu motocyklistów rosyjskich, polski Rajd Katyński odbywa się każdego roku. I zawsze „Nocne Wilki” razem z polskimi motocyklistami składają hołd pomordowanym polskim oficerom w Katyniu.

W uzasadnieniu decyzji MSZ podało, że zbyt późno dostało informację o przejeździe „Nocnych Wilków” przez Polskę oraz że strona rosyjska nie przekazała harmonogramu przejazdu motocyklowego gangu przez Polskę.

MSZ napisał w oświadczeniu, że podstawą takiej decyzji „był brak niezbędnych, precyzyjnych informacji dotyczących harmonogramu pobytu grupy w Polsce, dokładnych tras przejazdów oraz wskazania miejsc noclegów członków klubu” – napisano w komunikacie resortu dyplomacji.

Wcześniej premier Ewa Kopacz i sam Schetyna ocenili pomysł rajdu jako prowokację. Zgodnie z zapowiedziami medialnymi, członkowie klubu starają się o wizy w kraju docelowym, czyli w Niemczech. Polska zatem byłaby jedynie krajem „tranzytowym”.

Ta decyzja kompromituje Polskę na świecie. Reakcja rządu dużego państwa w sercu Europy, jakim jest Polska świadczy o bezradności i małostkowości polskich władz.

„W ostatnich dniach polska polityka zagraniczna stała się po prostu śmieszna. Okazuje się, że polskie państwo boi się 30 motocyklistów” – powiedział Leszek Miller. – To jest żenujące i upokarzające. To jest histeria i paranoja polityczna. Polsce nie zagrażają „Nocne Wilki”. Polsce zagraża nieudolny rząd, głupota, bieda, bezrobocie, kolejki do lekarzy, masowa emigracja i ogólny nieład w naszym własnym kraju” – powiedział Miller.

za onet/r