Kolędowanie u św. Faustyny

W Niedzielę Świętej Rodziny, 30 grudnia br. w kościele pw. św. Faustyny odbył się niezwykły kolędowy koncert. Wysłuchaliśmy najpiękniejszych polskich, i nie tylko, kolęd, pieśni i piosenek Bożonarodzeniowych. Koncert poprowadził Janusz Janyst, jak zwykle w barwny i interesujący sposób prezentując muzykę.

Kwartet instrumentalny, który zaserwował słuchaczom muzyczną ucztę tworzyli: Marta Barańska – skrzypce, Anna Klimanek – flet, Janusz Janyst – instrumenty klawiszowe i Marta Niedużak – saksofon.

Świetne wykonanie partii instrumentalnych przez solistki i mistrzowska konferansjerka Janusza Janysta umiliła słuchaczom czas po niedzielnej sumie. Zasłuchani, rozważaliśmy piękno polskiej i europejskiej kultury, tak obrazowo sławiącej Narodzenie Zbawiciela.

Usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy: Bóg się rodzi, Gdy śliczna Panna, Syna kołysała, Lulajże Jezuniu, Jezus malusieńki, Dzisiaj w Betlejem, O Gwiazdo Betlejemska, Gdy się Chrystus rodzi i wiele, wiele innych pięknych pieśni i piosenek upamiętniających Narodzenie Zbawiciela.

Gospodarz parafii, ks. prał. Wiesław Potakowski zaprezentował Parafianom, Gościom i Przyjaciołom parafii św. Faustyny piękny koncert przy Żłóbku Narodzenia.

Organizatorami Wspólnego Kolędowania była parafia św. Faustyny, Katolicki Klub im. Św. Wojciecha i redakcja katolickiego miesięcznika „Aspekt Polski“.