Embargo na import serów z Polski

seryRosyjska federalna służba ds. nadzoru w sferze praw konsumentów wydała tymczasowy zakaz sprowadzania serów i produktów serowarskich z Polski. Powodem ma być rzekome naruszenie wymogów regulacyjnych.
Naruszenie wymogów prawnych stwierdzono w ocenie serów oraz wyrobów serowarskich wyprodukowanych w Polsce” – podała wczoraj wieczorem agencja RIA Novosti. „W celu ochrony praw konsumentów, od dnia 20 lutego Rospotriebnadzor zawiesza import serów i wyrobów serowarskich wyprodukowanych w Polsce” – czytamy w oświadczeniu.
To kolejne następstwo zaangażowania Polski w wewnętrzny konflikt na Ukrainie i agresywnej postawy wobec Rosji. Bezmyślność w polityce zawsze skutkuje działaniami odwetowymi, tym bardziej ze strony takiej potęgi, jak Rosja.

W październiku 2014 roku rosyjska agencja wydała zakaz importu ukraińskiego sera z powodu nieprawidłowości produkcyjnych. Ostatnie zakazy importowe były odpowiedziami Moskwy na szereg sankcji nałożonych na nią przez kraje zachodnie.
W sierpniu 2014 roku wprowadzono embargo na import żywności, w tym produktów mlecznych, mięsa, drobiu, owoców i warzyw z USA, terenów Unii Europejskiej oraz Norwegii i Kanady.
Ale zupełnym nonsensem jest utrzymywane wciąż embargo na mięso z Polski na Ukrainę. Tak Ukraińcy odpłacają za stronnicze zaangażowanie polskich władz na rzecz Ukrainy.

za niezależna.pl