Dzisiaj wieczorem w greckim rządzie spodziewane są dymisje

TsiprasDzisiaj wieczorem w greckim rządzie spodziewane są dymisje – poinformowało agencję RIA Novosti źródło, bliskie gabinetu ministrów.

„Obecnie premier Aleksis Tsipras uczestniczy w naradzie z członkami rządu, na której omawiana jest zmiana gabinetu ministrów. Zostanie między innymi zdymisjonowanych kilku ministrów, w tym Panagiotis Lafazanis (szef Ministerstwa Energii). W skład rządu mogą wejść nowi ministrowie, nie będący członkami partii SYRIZA” — powiedział informator agencji.

Według niego, taką decyzję Tsipras musiał podjąć w związku ze sprzecznościami w kierownictwie partii i odmową niektórych deputowanych SYRIZY poparcia porozumienia z wierzycielami.

Przywódcy państw strefy euro 13 lipca podjęli jednogłośną decyzję w sprawie problemu uregulowania greckiego kryzysu dłużnego, która pozwoli państwu na pozostanie w składzie unii walutowej. Dzięki szczytowi krajów strefy euro obecny skład unii się zachował, lecz mają się jeszcze odbyć trudne rozmowy w sprawie ostatecznego porozumienia.

za pl.sputnik.com