CBA wkroczyło do siedziby Kulczyk Holding i Ciech S.A.

cbaAgenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do siedzib Kulczyk Holding i Ciech S.A. Akcja CBA ma związek z prywatyzacją Ciech S.A. – podała Telewizja Republika, powołując się na dziennikarza śledczego Cezarego Gmyza. Informację potwierdził reporter Onetu Piotr Halicki.

Cezary Gmyz informację o akcji CBA w siedzibach dwóch spółek podał na Twitterze. Dziennikarz napisał, że służby wkroczyły do Kulczyk Holding oraz do mieszkań byłego prezesa Ciech S.A. Dariusza Krawczyka oraz do byłego wiceprezesa odpowiedzialnego za proces zbywania akcji spółki Ciech S.A.

Informacje te udało się Onetowi potwierdzić w CBA. – Dziś agenci CBA weszli do siedzib Kulczyk Holding SA, Ciechu SA oraz do byłego prezesa Ciechu SA i byłego wiceprezesa Ciechu. Sprawę prowadzi Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu  ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Ze względu na dobro śledztwa to wszystkie informacje, jakie w tej chwili możemy przekazać – dowiedzieliśmy się w Wydziale Komunikacji Społecznej Centralnego Biuro Antykorupcyjnego.

Jak poinformował prok. Włodzimierz Burkacki z Prokuratury Krajowej na antenie TV Republika, wciąż prowadzone są czynności operacyjne, nikt nie został dotychczas zatrzymany, nikomu nie postawiono zarzutów.

W czerwcu 2014 roku jedna ze spółek grupy Kulczyk Investments kupiła pakiet większościowy akcji Ciechu. Od kwietnia 2015 roku Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki. W październiku ubiegłego roku funkcjonariusze CBA weszli na teren Giełdy Papierów Wartościowych oraz do Ministerstwa Skarbu, gdzie zabezpieczyli dokumenty dotyczące prywatyzacji Ciech S.A.

(bs)/onet.pl