Były rzecznik Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA!

Bartłomiej M. zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – donosi nieoficjalnie TVP Info. Poza byłym rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej zatrzymano tez pięć osób. Powód? między innymi: powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych.

CBA zatrzymało sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Wśród zatrzymanych jest Bartłomiej M., były rzecznik prasowy MON za czasów Antoniego Macierewicza, oraz Mariusz Antoni K., który w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w komisji obrony – podało TVP Info. Mariusz Antoni K.  dał się poznać, jako doktrynalny moralista, który porzucił żonę i dwójkę dzieci, a związał się z koleżanką.

Oprócz tych osób funkcjonariusze zatrzymali cztery inne – byłą urzędniczkę, a także osoby związane z Polską Grupą Zbrojeniową. Jak ustaliło TVP Info, chodzi o byłą urzędniczkę w MON. Agenci zatrzymali też przyjaciela Bartłomieja M. – Radosława O., który był członkiem zarządu PGZ, a także dwóch byłych dyrektorów z tej firmy. Sprawa dotyczy okresu, kiedy szefem resortu był Antoni Macierewicz.

Jak jednak ustalono podczas śledztwa, nie miał on świadomości, że jego współpracownik Bartłomiej M. powoływał się na swoje wpływy w ministerstwie, by czerpać z tego osobiste korzyści.
za fakty/interia/.pl