Burmistrz Wadowic: „Świętujemy narodziny terrorysty”

Klinowski1„Dziś czcimy i świętujemy narodziny żydowskiego heretyka, dziecka Arabów, terrorysty i sekciarza z Palestyny, którego część z nas pragnie uczynić Królem Polski. Pamiętacie? – napisał w Boże Narodzenie na Facebooku Klinowski, aktualnie burmistrz rodzinnego miasta Jana Pawła II. Pod wpisem zamieścił mema z Najświętszą Rodziną i napisem: „Nie zapomnij o nienawiści do uchodźców ustawiając sobie świąteczny obrazek pary z Bliskiego Wschodu desperacko poszukującej schronienia”.

Jak przypomina portal wadowice24.pl, powiązany niegdyś z Palikotem burmistrz Wadowic, Mateusz Klinowski chce islamizacji Wadowic, a sam fascynuje się muzułmanami.

„Nie jest prawdą, że islam to terror i nienawiść do Europejczyków. Podróżowałem po Bliskim Wschodzie, żyłem wśród muzułmanówislamistów, a nawet terrorystów. Nigdzie nie czułem się tak bezpiecznie, jak tam. Islam to kultura gościnności, poszanowania dla obcego – miał we wrześniu napisać na Facebooku włodarz miasta.

Internauci ostro skrytykowali burmistrza swojego rodzinnego miasta za atak na wiarę katolicką i tradycje świąteczną. „Wstyd mi za ten wpis Burmistrza Wadowic : ( Trochę więcej tolerancji dla wiary i tradycji innych…” – napisała jedna z użytkowniczek FB.

„Szkoda tylko, że my – wyborcy Klina sprzed kilku miesięcy – zostaliśmy żyrantami wiarygodności jego poglądów. Wstyd mi” – skomentował na Facebooku sprawę radny Paweł Janas. ”Nikt nie potępia Twojego ateizmu, więc nie potępiaj Wierzących! I tu już nie chodzi o efekt, który chciałeś osiągnąć…” – napisał do burmistrza radny Paweł Krasa.

za wadowita24.pl/pch24.pl