Biskupi chcą uratować Meksyk. Odprawili Wielki Egzorcyzm

MichałArchanDwaj katoliccy Arcybiskupi, egzorcysta i szereg księży przeprowadzili Wielki Egzorcyzm nad całym Meksykiem. Szatan sprawuje coraz powszechniejszą kontrolę nad mieszkańcami tego kraju.

Dwaj katoliccy Arcybiskupi, egzorcysta i szereg księży przeprowadzili Wielki Egzorcyzm nad całym Meksykiem. Szatan sprawuje coraz powszechniejszą kontrolę nad mieszkańcami tego kraju w obliczu niebywałych zbrodni, jakie popełniają.

Rytuał został odprawiony 20. maja tego roku w katedrze w San Luis Potosi, jak podaje Catholic News Agency.

Biskupi podali, że przyczyną decyzji o przeprowadzeniu egzorcyzmu nad całym krajem był fatalny stan dużej części społeczeństwa. W Meksyku mnóstwo jest przemocy i prostytucji, wielką siłę mają kartele narkotykowe, rozpowszechnione jest mordowanie nienarodzonych dzieci. Jak powiedział ks. José Antonio Fortea, który brał udział w rytuale, im więcej jest w kraju grzeszników, tym łatwiej jest demonom zwodzić ludzi ku złu.

Ksiądz wyjaśnił, że Wielki Egzorcyzm nie pomoże rozwiązać wielkich problemów Meksyku w ciągu kilku dni. Egzorcyzm nie sprawi, że wszystkie demony odejdą z kraju. Kapłan oczekuje jednak, że pojawią się jednak bardzo konkretne, pozytywne efekty.

Nie wiem, jak bardzo Meksykanie uwikłani są w grzech. Sądząc z troski meksykańskich księży Biskupów – jest to stan bardzo groźny. Patrząc na to, co dzieje się w Polsce, uważam, że póki wiara jest wśród Polaków wciąż żywa – warto, aby Biskupi rozważyli podobne modlitwy o uwolnienie. Sądząc ze zmian na gorsze, jakie dokonują się nieprzerwanie w Polsce, bliski jest czas w którym przekroczona zostanie granica zła, zza której wrócić do normalności będzie bardzo trudno.

pac/kath.net/cna/fronda/r