Atak Donalda Trumpa na Hillary Clinton

TrumpW swoim przemówieniu niemal pewny republikański kandydat do prezydentury Donald Trump w sposób bezpardonowy zaatakował swoją demokratyczną rywalkę Hillary Clinton oskarżając ją o notoryczne kłamstwa, niejasne powiązania i szkodliwą dla USA politykę.

– Ona jest kłamczuchą światowej klasy i prawdopodobnie najbardziej skorumpowaną osobą, która kiedykolwiek ubiegała się o prezydenturę – powiedział Trump w przemówieniu wygłoszonym przy pomocy telepromptera w należącym do niego nowojorskim wieżowcu Trump Tower na Manhattanie.

Trump oskarżył Clinton, że należy do „oszukańczego systemu” waszyngtońskiego establishmentu politycznego i działa na niekorzyść przeciętnych Amerykanów a na korzyść najbogatszych. Starając się przedstawić jako ich obrońca przed tym establismentem, Trump zapytał: „Jak można ocenić kobietę, która była sekretarzem stanu, senatorem federalnym, żoną byłego prezydenta i jest w polityce od 30 lat ?”

Zdaniem Trumpa Clinton kierowała Departamentem Stanu „jak swoim osobistym funduszem spekulacyjnym, wyświadczając przysługi opresyjnym reżimom i wielu innym, w zamian za gotówkę”.

– Nigdy nie będziemy w stanie naprawić tego oszukańczego systemu, jeśli będziemy liczyć na tych samych ludzi, którzy go zdeprawowali – przekonywał miliarder. Dodał, że Clinton „zdołała w ciągu 4 lat zdestabilizować cały Bliski Wschód”. „To, że jesteśmy dzisiaj zagrożeni przez Państwo Islamskie jest rezultatem decyzji podjętych przez Hillary Clinton, razem z prezydentem Obamą” – twierdził Trump.

Komentatorzy wskazują, że przyjęta przez Trumpa strategia przedstawiania siebie jako „przybysza z zewnątrz”, nieskażonego nielubianym waszyngtońskim estabishmentem politycznym, jest w USA zazwyczaj bardzo skuteczna. W przeszłości stosowali ją z dobrym skutkiem m. in. Ronald Reagan, Barack Obama i sam Bill Clinton.

Trump krytykował też swą rywalkę za popieranie porozumień o wolnym handlu, które „pozbawiły pracy miliony Amerykanów” i jej politykę imigracyjną. „Ja chcę przyjmować ludzi, którzy podzielają nasze wartości. Hillary Clinton chce sprowadzać ludzi uważających, że kobiety powinny być niewolnicami a gejów należy skazywać na śmierć”- powiedział Trump, czyniąc najwyraźniej aluzję do muzułmanów.

za onet.pl/r