93. Piesza Pielgrzymka Łódzka wyruszyła na Jasną Górę

Mszą Świętą w łódzkim sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej zainaugurowano 93. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę. Liturgii przewodniczył Ks. Kard. Konrad Krajewski – jałmużnik papieski, a słowo Boże wygłosił Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. W czasie homilii skierowanej do wyruszających w drogę Ks. Abp Ryś wskazał na słowa Jezusa, który mówi, aby nie zabraniać dzieciom przychodzić do niego.  Jak podkreślił, bogatemu ciężko będzie wejść do Królestwa Niebieskiego, bo  „przestał być dzieckiem. Bogaty jest przekonany, że wszystko można w życiu kupić.

Dziecko niczego nie kupuje, a nawet jeśli kupuje to nie za własne pieniądze, ale za takie, które otrzymało. Myślenie dzieci jest proste. Dziecko przyjmuje rzeczywistość jako dar. Dziecko mówi daj i dostaje”- zaznaczył Metropolita Łódzki.

Ksiądz Arcybiskup podkreślił, że Królestwa Bożego nie można kupić, ale można je tylko dostać jako dar. „Pan Jezus nie wystawia nikomu rachunku. Królestwo Boże nie jest obszarem rachunkowości, ale obszarem miłości.” Abp Ryś zaznaczył, że z Panem Bogiem nie powinniśmy się targować, ale spotkać się z nim w miłości. „Jeśli ktoś coś rozumie z miłości, to jest w Królestwie Niebieskim”- dodał Metropolita Łódzki.

Po uroczystym błogosławieństwie i posłaniu pątnicy ruszyli ze swoją grupą wyruszyć w drogę, odprowadzani licznie przez bliskich i mieszkańców miasta.

W tym roku z Łodzi wyruszyło blisko 2000 pątników, którzy po czterech dniach marszu, pokonaniu 120 km dotrą do przed szczyt jasnogórski i wezmą udział uroczystościach Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Napełnieni Duchem Świętym i nawiązuje do roku duszpasterskiego, któremu w Kościele w Polsce patronuje Duch Święty.

Pierwszy dzień (35 km) pielgrzymi nabożeństwem pokutnym, które sprawowane będzie w miejscach ich noclegu, tj. Dłutowie, Leszczynach i Wadlewie, aby pojednani z Panem Bogiem i drugim człowiekiem, mogli następnego dnia iść dalej do trony Matki i Królowej w Częstochowie.

za: Archidiecezja Łódzka/IKa